Nie masz strony mobilnej? Czas to zmienić!

Rynek mobilny zwiększa się z każdym miesiącem i na ten trend trzeba koniecznie zareagować. Posiadanie strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych jest już rzeczą niemal obowiązkową. Nie mając takiej strony codziennie traci się potencjalnych klientów! Początkowo tworzono odrębne strony dla desktopów, a odrębną dla urządzeń mobilnych. Dziś jednak stawia się na strony responsywne.

Czym są responsywnej strony internetowe?

RWD czyli strony responsywnej to strony internetowe zaprojektowane w taki sposób, by dostosowywały się do wielkości okna przeglądarki we wszystkich urządzeniach od największych jak telewizory i monitory komputerów, aż po tablety i smartfony. Dzięki temu strona niezależnie od rozdzielczości i wielkości ekranu jest czytelna oraz przyjazna w użytkowaniu.

Zalety stron responsywnych

Tworzenie strony responsywnej to ukłon w stronę jej użytkowników. Ale to nie wszystko. Warto to zrobić choćby dlatego, że Google wyraźnie wspiera strony responsywne, dzięki czemu można w ten sposób wesprzeć pozycjonowanie strony internetowej. Zaprojektowanie strony RWD to też krok w przyszłość, ponieważ automatycznie strona dopasuje się do nowych urządzeń, które w każdej chwili mogą wejść na rynek.

Tworzenie stron responsywnych

Choć istnieje możliwość przerobienia strony stacjonarnej w stronę responsywną, to często jest to rozwiązanie czasochłonne i kosztowne. Dużo lepszym wyjściem jest stworzenie strony od początku. Jest to okazja by unowocześnić wygląd strony www, zastosować nowy design, wyrzucić nieaktualne i niepotrzebne treści i zastąpić je nowymi, które lepiej odpowiedzą na potrzeby użytkowników. Dzięki temu można zyskać wiele w oczach klientów. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań IT pokazuje też, że firma idzie z duchem czasu i inwestuje w swój rozwój.

Warto zainwestować w zaprojektowanie strony responsywnej. Dzięki temu poprawimy swój wizerunek, otworzymy się na szerszą grupę użytkowników internetu, a także wyprzedzimy konkurencję, albo chociaż nie zostaniemy w tyle.