usługa prawnicza

Proces rozwody bardzo często związany jest z dużymi emocjami. Zwłaszcza jest rozwód łączy z podziałem majątku i walką o prawa rodzicielskie. W takich sytuacjach lepiej jest nie występować przed sądem samodzielnie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy prawnika.

Emocje złym doradzą

Mniejszy problem jest wówczas, kiedy obie strony chcą rozwodu bez orzekania o winie. Nie spierają się o podział majątku i prawa rodzicielskie. Najczęściej jednak sprawy rozwodowe wyglądają zupełnie inaczej. Pełne są emocji, a te nie są dobrym doradcą. Aby nie pogubić się w gąszczu przepisów prawnych, lepiej jest skorzystać z pomocy adwokata. Profesjonalny prawnik reprezentujący swojego klienta nie kieruje się emocjami. W związku z tym zawsze dba o jak najlepszy interes swojego klienta. Prawnik także bardzo dobrze przygotuje swojego klienta do samego procesu. Dzięki temu, podczas składania zeznań i odpowiadania na pytania sądu, będzie można zachować dużo większy spokój.

Profesjonalna pomoc prawnika

Prawnik nie tylko pomoże opanować emocje. Dzięki swojemu doświadczeniu będzie także w stanie przygotować sam pozew rozwody. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy chce się rozwodu z orzeczeniem o winie. Prawnik pomoże tak skonstruować pozew, aby dokładnie wskazać w nim wszelkie powody, które mają świadczyć o winie drugiej osoby. Tym bardziej, że wskazane powody trzeba także dokładnie udowodnić i udokumentować. Korzystając z pomocy prawnika w sprawie rozwodowej pamiętać trzeba także o tym, aby swojemu prawnikowi ufać. Aby mógł on dobrze poprowadzić sprawę musi mieć pełen ogląd sytuacji. Nie można przed adwokatem ukrywać spraw, które nieoczekiwanie mogą wyjść na jaw podczas rozprawy i zaszkodzić.

Czego się wystrzegać podczas rozwodu?

Jak wspomniano, swojemu adwokatowi należy ufać i informować go o wszystkich sprawach. Jeśli w trakcie procesu rozwodowego jedno z małżonków ma spotkać się z drugim, o takiej sytuacji prawnik musi wiedzieć. Często do takich spotkań dochodzi poza salą rozpraw, gdyż jedna ze stron może mieć nadzieję, iż uda się coś ustalić z drugą stroną po sądem. W takiej sytuacji prawnik poinformuje nas jakich informacji można udzielać drugiej stronie, a jak nie. Może się bowiem zdarzyć, iż druga strona wykorzysta te informacje przeciwko nam w sądzie. Dzięki pomocy prawnika można zatem uniknąć wielu błędów, które ostatecznie mogłyby mieć negatywny wpływ na wynik procesu rozwodowego.

Do rozwodu zawsze należy się dobrze przygotować. Zarówno pod kątem prawnym, jak i emocjonalnym. Pomoc prawnika jest w tej sytuacji nieoceniona.