Jak z pomocą podłogi podzielić przestrzeń?

Podział podłogi
Wraz z popularyzacją nowoczesnych trendów urządzania przestrzeni, nowych metod zarządzania, innowacyjnych form współpracy przyszła moda na duże otwarte przestrzenie do pracy. Nawet jeśli chcemy tak właśnie urządzić biuro, to warto mimo wszystko podzielić choćby umownie przestrzeń. Aby nie mnożyć ścianek działowych i innych niepraktycznych rozwiązań warto wykorzystać podłogę.

Ciągi komunikacyjne

Miejsca, którymi przechodzimy każdego dnia dziesiątki razy można wykonać z pomocą kamienia lub ceramiki. Płytki ceramiczne pozwolą na dużą różnorodność w aranżacji. Można wykorzystać szeroką gamę kolorów, w tym płytki imitujące kamień, drewno lub beton. Można je łatwo utrzymać w czystości, a do tego wybierając płytki o wysokiej klasie ścieralności zapewnimy sobie doskonały wygląd podłogi. Z kolei kamień na czele z marmurem, granitem lub trawertynem będzie wyglądać niezwykle elegancko. Jest to podłoga bardzo trwała, lecz zimna i wymagająca zastosowania izolacji akustycznej, dlatego nie sprawdzi się w całym biurze. Oba rozwiązania doskonale sprawdzą się także jako podłoga do kuchni, toalet i innych pomieszczeń socjalnych.

Powierzchnia biurowa i sale konferencyjne

W tej części warto postawić na wysokiej jakości drewno. Odpowiedni będzie na przykład finishparkiet. Drewno wygląda stylowo, ociepla wnętrze, jest zróżnicowane pod kątem kolorystyki, montaż jest prosty, do tego podłogę w razie konieczności można poddać mało skomplikowanej renowacji. Podłoga z wysokiej jakości twardego drewna, odpowiednio polakierowanego i olejowanego jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. W dodatku poprawia akustykę wnętrza.

Kącik do pracy grupowej

Jeśli w biurze ważna jest praca grupowa, burze mózgów, wymiany pomysłów, to warto zaaranżować odrębne pomieszczenie lub kąt do twórczej pracy. Najlepiej sprawdzi się tam wykładzina dywanowa lub podłoga drewniana z miękkim dywanem oraz pufy i siedziska. Dzięki temu będzie można korzystać z pomieszczenia w dowolnej grupie osób siadając nawet na podłodze. Bez wątpienia będzie to ulubione miejsce pracowników, szczególnie jeśli zespół tworzy młody, dynamiczny zespół.